Parafia Świętej Rodziny
II Bieg Świętej Rodziny '2017

 

W dniu 28 maja 2017 roku zapraszamy:

  • o godzinie 15.00 na Bieg Rodzinny na dystansie około 600 metrów (bez rywalizacji),

  • o godzinie 17.00 na II Bieg Świętej Rodziny "Biegniemy dla Olka" na dystansie około 5 km., którego trasa przebiegać będzie ulicami Retkini. 

Start sprzed kościoła Świętej Rodziny mieszczącego się przy al. Kard. Stefana Wyszyńskiego 41a.

Opłata za bieg rodzinny to dobrowolna wpłata do puszki.

Opłata za bieg główny wynosi 15 zł (lub dowolna wyższa kwota wg własnego uznania). Dochód uzyskany z obu biegów będzie przeznaczony w całości dla 3-letniego Olka Sitarza, podopiecznego Łódzkiego Hospicjum dla Dzieci. Olek urodził się we wrześniu 2014 roku w Łodzi i od urodzenia cierpi na rdzeniowy zanik mięśni typu I (SMA-I). Jest to postępująca choroba nerwowo-mięśniowa uniemożliwiająca właściwy rozwój fizyczny dziecka. Olek nie siedzi samodzielnie, nie porusza się, ale jest bardzo pogodny i ciekawy świata. Niedawno pojawiła się nadzieja dla dzieci takich jak Olek. W kilku miejscach na świecie testowany jest nowy lek na SMA-I. Pierwsze efekty są bardzo obiecujące. Olek zakwalifikowany został do leczenia nowym lekiem we Francji, był już dwukrotnie i widoczne jest wyraźne działanie leku. Dzięki objęciu programem badań, lek podawany jest Olkowi bezpłatnie, ale rodzina musi pokrywać koszty przelotu i pobytu w paryskiej klinice, która prowadzi leczenie. Udział w biegu to szansa na pomoc Olkowi w odmianie życia i powstrzymaniu rozwoju choroby.

Limit uczestników to 200 osób.

W dniu zawodów przed plebanią będzie również możliwość zapisania się.

Przewidujemy przyznanie nagród dla 3 najszybszych kobiet i mężczyzn. Wszyscy zawodnicy otrzymają pamiątkowe medale.

Dla uczestników przewidujemy smaczny posiłek regeneracyjny.

 

Bieżące informacje są dostępne w serwisie Facebook.

 

Informacja o zapisie

Wpłaty należy dokonać najpóźniej do 26 maja 2017 na niżej podane konto:

03 1020 3408 0000 4302 0405 5653

Tytuł przelewu: „II Bieg Św. Rodziny-biegniemy dla Olka” oraz imię i nazwisko zawodnika.

 

Dokumenty do ściągnięcia

- Oświadczenie uczestnika biegu,

- Oświadczenie rodzica / opiekuna prawnego,

- Regulamin biegu.

 

Przy okazji Biegu parafialno-osiedlowego będzie można wykonać częściową diagnostykę stóp na podoskopie, przy stoisku Happy Feet. Zapraszamy wszystkich chętnych do wykonania takiego badania, szczególnie dla osób, które odczuwają dolegliwości w obrębie stóp, kolan, bioder, kręgosłupa, uprawiają sport lub niepokoją się o stopy swoich dzieci. Badanie będzie bezpłatne, liczymy jednak na Waszą hojność. Każde pieniądze przekazane do puszki tego dnia podczas badania, przekazane zostaną na pomoc dla Olka.