Pielgrzymka do Czarnogóry   '2017

 

Zapraszamy na pielgrzymkę do Czarnogóry, Chorwacji, Albanii, Bośni i Hercegowiny.

Termin pielgrzymki: od 27.05 do 04.06.2017 r.

Program pielgrzymki:

27.V. Wyjazd z Łodzi z Parafii Św. Rodziny przy ul. Wyszyńskiego 41a  o godz. 17.00, następnie z Piotrkowa Tryb. z parkingu przy Placu Zamkowym o godz. 18.00. Wyjazd w kierunku Czech, Austrii  i Chorwacji.

28.V. Przyjazd do Trogiru, zwanego "Małą Wenecją" (3-godzinny spacer) - miasto baśniowych krajobrazów, z plątaniną uliczek, labiryntem zaułków, dużą ilością starych świątyń i pałaców. Wspaniale zachowana struktura średniowiecznej starówki, plac centralny z budynkiem ratusza i katedrą spowodowały, iż miasto objęto patronatem UNESCO.  Przyjazd do pensjonatu w centrum Medjugorije na godz. 18, obiadokolacja i nocleg.

29.V. Śniadanie. Zwiedzanie miasta Medjugorje (Kaplica Adoracji, Kamienna figura Królowej Pokoju, figura św. Leopolda Bogdana Mandicia - patrona spowiedników, a także miejsce modlitwy przy figurze Zmartwychwstałego Zbawiciela). Po południu zwiedzanie Podbrdo - Góry Objawień, miejsca pierwszych objawień Matki Bożej. Msza Święta w różnych językach świata, adoracja. Obiadokolacja, nocleg.

30.V. Śniadanie. Wyjazd do Czarnogóry, po drodze zwiedzanie Dubrownika - "Perły Adriatyku". Zwiedzanie miasta z licencjonowanym przewodnikiem. Stare Miasto: fontanna Onofrija (duża i mała), Dwór Księcia, Pałac Sponza, trzecia najstarsza apteka w Europie. Msza Święta w barokowym kościele p. w. Św. Błażeja. Czas wolny. Przejazd do Czarnogóry do Dobrej Wody na 5 noclegów.

30-31 V, 1-2-3 VI.  Wypoczynek nad morzem.

3.VI Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu ok. godz. 8.00 i wyjazd w kierunku Polski. Powrót do Polski przewidziany na godz. 11-12 dnia 4 czerwca  2017 r.

 

Dla chętnych jest możliwość uczestnictwa w dodatkowych wycieczkach fakultatywnych, realizacja ich jest możliwa przy zapisie minimum 30 osób.

  • Kaniony Rzeki Moraca i Tara 35 euro (W kierunku Podgoricy – stolicy kraju, słynnymi serpentynami , a jest ich 25, na punkcie widokowym 800 m npm widać całą Bokę Kotorską, dalej kanionem rzeki Moracza, podziwiamy klasztor Moracza z XII wieku, dalej kanionem rzeki Tara, największy w Europie i drugi na świecie po kanionie Colorado, most Dzierdziewicia Tara, znany z filmu Komandosi z Navarony, zupa rybna i czas wolny, powrót do hotelu, kolacja nocleg.)

  • Perast, rejs statkiem do Sanktuarium Matki Bożej Skalnej w Boce Kotorskiej, muzeum na wyspie  i przejazd do Kotoru i Budwy, spacer do starówkach, po drodze krótki postój na tarasie widokowym wyspy Św. Stefana - 10 euro.

  • Albania 45 euro (Szkodra- miasto rodzinne Matki Teresy z Kalkuty, największa katedra katolicka na Bałkanach, Ołowiany Meczet, twierdza Rozafa. Jezioro Szkoderskie, (gdzie żyją jedyne w Europie pelikany.) Obiad regionalny w Kruji (tzw. albański Kraków, stare miasto położone kaskadowo u podnóża gór asfaltowych.

 

Cena:  850 zł i 250 euro.

W cenie: przejazd autokarem klasy LUX, klimatyzacja, dvd, toaleta, kawa, herbata bezpłatna, ubezpieczenie uczestników KL i NNW, opieka pilota, 2 noclegi w pensjonacie w centrum Medjugorie, 2 śniadania i 2 obiadokolacje, 5 noclegów w hotelu 3* Pointa w Dobrej Wodzie w Czarnogórze nad  morzem, 5 śniadań i 5 kolacji w hotelu (razem 7 nocy, 7 śniadań, 7 kolacji).

Nie jest wymagany paszport, wystarczy dowód osobisty.

Opiekunem duchowym będzie ksiądz Kazimierz Szmuc - 692 463 675.

 

Wszelkie informacje: 606 608 858.