Pielgrzymka do Fatimy   '2017

 

Zapraszamy w przyszłym roku na pielgrzymi szlak do Fatimy z okazji 100-lecia objawień.

Termin pielgrzymki: od 28.07 do 06.08.2017 r.

Bardzo ważne: powrót nastąpi na lotnisko w Berlinie, dzięki czemu zyskujemy cały dzień na zwiedzanie Lizbony !!!!

W czasie drogi zobaczymy również La Salette i  Lourdes - to jedne z największych na świecie ośrodków kultu maryjnego i cel wielu pielgrzymek. Z kolei o Fatimie i objawieniach, jakie miały tam miejsce słyszał chyba każdy. Łucja de Jesus, Franciszek i Hiacynta Marto mieli po dziesięć, dziewięć i siedem lat, kiedy nagle ukazała im się Najświętsza Maryja Panna. Miejscem była właśnie Fatima. Objawienia miały miejsce na ziemi, która należała do rodziców Łucji. Nazywano je Cova da Iria. Objawienia w Fatimie odbywały się od maja do października 1917 r. Matka Boża ukazała się dzieciom sześciokrotnie na krzewie zwanym ilex. Podczas fatimskiego objawienia Franciszek widział Maryję, lecz Jej nie słyszał, Hiacynta Ją widziała i słyszała. Łucja jako jedyna widziała, słyszała i rozmawiała z Najświętsza Maryją Panną. Objawienia w Fatimie to trzy tajemnice fatimskie, które Matka Boża przekazała dzieciom. Dwie z nich upubliczniono światu w 1941 roku, a trzecią dopiero w 2000 roku. Ta ostatnia związana była z przepowiednią zamachu na Jana Pawła II. Objawienia, które miały miejsce w Fatimie, to ważne symbole dla chrześcijan. Dziś każdego dnia pielgrzymuje tu wiele tysięcy osób. W miejscu objawień fatimskich wybudowano bowiem Bazylikę Matki Boskiej Różańcowej z Fatimy.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą pielgrzymki, a następnie o zapisywanie się na nią w Wydziale Katechetycznym od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 15:00 pod numerem (42) 66 48 756.

Proszę przy zapisie podać następujące dane:

  • imię i nazwisko,

  • data urodzenia,

  • adres zamieszkania,

  • seria i numer dowodu lub paszportu (ważnego 3 miesiące do przodu),

  • telefon komórkowy,

  • pierwsza zaliczka w wysokości 500 PLN na konto:  PKO S.A. II O/Łódź 22 1240 3028 1111 0000 2824 0033 do 15 stycznia 2017 r.

 

Szczegółowy program pielgrzymki można znaleźć w pliku PDF.

 

Serdecznie zapraszam !!! - ks. Marcin Wojtasik