Wypominki
Wypominki

Wypominki to jedna z bardziej popularnych form modlitwy błagalnej za zmarłych, której tradycja sięga X wieku. Wierni na kartkach wypisują imiona i nazwiska swoich zmarłych i przynoszą je do swoich duszpasterzy, by zostały odczytane podczas procesji żałobnej w uroczystość Wszystkich Świętych i w Dniu Zadusznym, a także po ustalonych niedzielnych mszach świętych.
Istotną sprawą w modlitwie za zmarłych jest przede wszystkim nasze zaangażowanie, nasza ofiara i wysiłek, by w tej modlitwie uczestniczyć całym swoim sercem.

W Parafii Świętej Rodziny można zamówić:

  • wypominki oktawalne - cykl ośmiu mszy świętych w dniach 1 - 8 listopada o godzinie 18.00, połączony z odczytywaniem imion i nazwisk zmarłych w dniach 1, 2 i 8 listopada,

  • wypominki półroczne - odczytywane w niedziele w okresie od listopada do kwietnia po mszach świętych o godzinie 8.00 i 9.30 (do wyboru),

  • wypominki roczne - odczytywane w niedziele w okresie od listopada do października po mszach świętych o godzinie 8.00 i 9.30 (do wyboru).

Wypominki za zmarłych można zgłaszać w kancelarii parafialnej od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00 - 11.00 oraz 16.00 - 17.30 oraz w zakrystii po mszach świętych.

Wzór kartki do wpisania swoich zmarłych można pobrać TUTAJ.

 

W intencji zmarłych można także ofiarować indywidualną mszę świętą (np. w rocznicę śmierci lub imieniny). Msze święte można zamawiać u księży w zakrystii lub kancelarii parafialnej.