Strona Parafii Świętej Rodziny
background

Ogłoszenia


 • 1. W związku z zakończeniem etapu konsultacji synodalnych w archidiecezji łódzkiej ks. abp Grzegorz Ryś gorąco zaprasza wszystkich członków zespołów synodalnych (świeckich i duchownych), a także wszystkich, dla których ważna jest przyszłość Kościoła, na spotkanie presynodalne, które odbędzie się 21 maja 2022 r. o godz. 10.00 w kościele Matki Boskiej Jasnogórskiej w Łodzi.

 • 2. W lutym 1922 roku w kościele pw. Św. Rafała Archanioła w Aleksandrowie Łódzkim przyjęła sakrament bierzmowania Helena Kowalska – przyszła św. Faustyna. Z tej racji w sobotę 28 maja zapraszamy młodzież do Aleksandrowa Łódzkiego na 100. obchody tego wydarzenia. Spotkanie rozpocznie się o godz. 15.00 na ul. 1-maja, przy domu św. Faustyny, a następnie przejdziemy do świątyni, w której przyjęła sakrament bierzmowania. W programie przewidziane są: Msza św., poczęstunek oraz koncert ewangelizacyjny. Uroczystości będzie przewodniczył ks. abp Grzegorz Ryś.

 • 3. Salezjanie zapraszają młodzież klas ósmych, chłopców i dziewczęta, do podjęcia nauki w Technikum Salezjańskich Szkół Rzemiosł w Łodzi przy ul. Wodnej w zawodach: technik mechatronik oraz technik informatyk. Nauka jest nieodpłatna. Dla uczniów spoza Łodzi możliwe jest zakwaterowanie w Bursie Salezjańskiej. Szczegółowe informacje na plakatach, a także na stronie internetowej: szkolyrzemiosl.edu.pl.

 • 4. Dzisiaj (w niedzielę) dzieci z klas III przystąpią do I komunii św. na mszy św. o godz. 11.00.

 • 5. 22 maja będziemy świętować Rocznicę Pierwszej Komunii św. uczniów klas czwartych na mszy św. o godz. 11.00 W sobotę 21 maja o godz. 10.00 rozpoczniemy próbę przed uroczystością, wraz z nabożeństwem pokutnym i spowiedzią dla dzieci i rodziców. Zapraszamy wszystkie dzieci z klas czwartych, które chociaż w różnym czasie przyjmowały Pierwszą Komunię św., aby tego dnia świętowały te uroczystość oraz zapraszamy na próbę. Więcej informacji można uzyskać w zakrystii lub od katechetów.

 • 6. W miesiącu maju zapraszamy do udziału w nabożeństwach ku czci Matki Bożej śpiewając Litanię Loretańską w niedziele o godz. 17.30, a w dni powszednie po mszy św. o godz. 18.00, czyli ok. 18.30.

 • 7. We wtorek po mszy św. o godz. 18.00 i p nabożeństwie majowym adoracja Najświętszego Sakramentu dla GMW „Marana Tha”.

 • 8. W środę po mszy św. o godz. 18.00 i po nabożeństwie kolejna katecheza dla dorosłych „Przy herbacie o wierze” w sali parafialnej;

 • 9. Na spotkanie dla przygotowujących się do bierzmowania z klas VII i VIII zapraszamy w czwartek 19 maja po mszy św. o godz. 18.00.

 • 10. Zapraszamy do sali parafialnej na stałe spotkania: - w poniedziałek na godz. 17.30 miłośników szachów. - w środę zapraszamy na spotkanie młodzież ze szkół ponadpodstawowych, a także starszą na godz. 19.00 do sali parafialnej, aby porozmawiać o nurtujących nas pytaniach duchowych, religijnych i aktualnych problemach społecznych. - w sobotę o godz. 10.30 zapraszamy na spotkania oazowe dzieci ze Szkoły Podstawowej z klas od IV do VII.

 • 11. Jest dostępna prasa katolicka wyłożona na stoliku przy wyjściu z kaplicy wraz z podaną ceną.

 • 12. Módlmy się za zmarłych parafian, szczególnie w ostatnim czasie: – Wieczny odpoczynek racz im dać Panie... i za nasza Ojczyznę i o pokój na Ukrainie.