Strona Parafii Świętej Rodziny
background

Ogłoszenia


 • Rekolekcje adwentowe dla Łodzi prowadzone przez abp. Grzegorza Rysia odbędą się w archikatedrze od 18 grudnia: niedziela – Msza św. z homilią, godz. 19.00, poniedziałek i wtorek – Msza św. z homilią i konferencją, godz. 18.00.

 • W czasie adwentu zapraszamy do udziału w roratach, adwentowych mszach św. ku czci Matki Bożej, które w naszym kościele będą sprawowane codziennie od poniedziałku do soboty o godz. 7.00. Zapraszamy do udziału w nich, w miarę możliwości, całymi rodzinami, z zapalonymi lampionami, które niech będą znakiem naszego oczekiwania na przyjście Jezusa.

 • W przyszłą niedzielę rozpoczniemy rekolekcje adwentowe, które poprowadzi ks. Paweł Jeleń z Parafii w Aleksandrowie Łódzkim (Program rekolekcji). Serdecznie zapraszamy do licznego udziału w tym duchowym przygotowaniu na przyjście Chrystusa.

 • We wtorek spotkanie modlitewne Grupy Modlitwy Wstawienniczej „Marana Tha” i dla wszystkich chętnych w sali parafialnej po mszy św. o godz.18.00.

 • W środę po mszy św. o godz. 18.00 i po Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy kolejna katecheza dla dorosłych „Przy herbacie o wierze” w sali parafialnej.

 • W sobotę o godz. 7.00 msza św. w intencji Męskiej Grupy Różańcowej i później comiesięczne spotkanie.

 • W przyszłą niedzielę o godz. 11.00 poświęcenie medalików dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. Medaliki rodzice kupują sami.

 • Trwa roznoszenie opłatków na stół wigilijny do katolickich domów w naszej parafii. Opłatki roznoszą przedstawiciele naszej parafii. Przy tej okazji możemy wesprzeć budowę naszego kościoła. Każda osoba wydelegowana przez naszą parafię będzie miała stosowne upoważnienie od księdza proboszcza. Za ofiary służące nam wszystkim już dzisiaj dziękujemy – Bóg zapłać. Dziękuje również tym osobom, które włączyły się w akcję roznoszenia opłatków. Bóg zapłać.

 • Caritas zaprasza do włączenia się w akcję Wigilijne dzieło Pomocy Dzieciom 2022 . Celem akcji jest rozprowadzenie specjalnych świec. Dzięki funduszom ze sprzedaży świec organizowane jest dożywianie dzieci, paczki świąteczne, wypoczynek dla dzieci i młodzieży. Taką świecę można nabyć w kiosku parafialnym – duże świece kosztują 15 zł, a mała 8 zł.

 • W ramach akcji Drzewko serc zostało ustawione drzewko, na którym zawieszono serduszka. Każde serduszko oznacza dziecko czekające na bożonarodzeniowy upominek, płeć,wiek i oczekiwany prezent dla dziecka wpisane są na odwrocie. Wszystkie pozyskane w ten sposób prezenty w tym roku zostaną przekazane na Ukrainę. Dzieci pochodzą z Mariupola, Charkowa, Nikołajewa i z innych terenów objętych działaniami wojennymi. Dzieci z rodzinami przebywają w Koresteniu jako uchodźcy. Będziemy szczególnie wdzięczni za przekazanie prezentów do niedzieli - 18 grudnia. Wszystkim ofiarodawcom z góry składamy serdeczne dziękujemy.

 • Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca – ofiary składane na tacę są szczególnie przeznaczone na budowę kościoła. Bóg zapłać za wszystkie ofiary, za te składane na tacę, również i za te przesyłane na konto parafialne. Również dziękuję wszystkim za ofiary przeznaczone na obiady dla dzieci z mniej zamożnych rodzin i dla potrzebujących.

 • Nasza parafia organizuje pielgrzymkę do Ziemi Świętej w dniach 21-27 marca 2023 r. Szczegóły na plakacie, ulotkach i u ks. Kazimierza.

 • Jest dostępna prasa katolicka wyłożona na stoliku przy wyjściu z kaplicy wraz z podaną ceną.

 • Przy wyjściu z kościoła możemy złożyć ofiarę na tacę kartą płatniczą.