Strona Parafii Świętej Rodziny
background

Plan Parafii


Adres

Parafia Świętej Rodziny

ul. Wyszyńskiego 41a

94-047 Łódź

Polska

O parafii


Rzymskokatolicka Parafia pod wezwaniem Świętej Rodziny w Łodzi - Retkini powstała w dniu 29 września 1989 roku na mocy dekretu ks. abp. Władysława Ziółka, ordynariusza Archidiecezji Łódzkiej .

Wydzielona została z parafii Najświętszego Serca Jezusowego w Łodzi - Retkini i obejmowała następujące bloki: 135, 136, 147 - 161, 300 - 315, 344A - 378, 391 - 397. Tymczasowa kaplica zbudowana została staraniem proboszcza macierzystej Parafii Najświętszego Serca Jezusowego ks. infułata Jana Sobczaka.

Pierwszym proboszczem parafii od 29 września 1989 r. do 24 sierpnia 1991 r. był ks. dr Henryk Eliasz (obecnie proboszcz Parafii św. Mateusza w Pabianicach).

Drugim proboszczem parafii od 24 sierpnia 1991 r. do 21 lipca 2012 r. był ksiądz kanonik Czesław Duk (obecnie proboszcz Parafii Dobrego Pasterza w Łodzi).

Trzecim proboszczem od 21 lipca 2012 r. do 1 lipca 2013 r. był ks. Tadeusz Słobodziński (obecnie proboszcz Parafii Św. Krzysztofa w Tuszynie-Lesie). Od 1 lipca 2013 r. proboszczem Parafii Świętej Rodziny jest ks. Bogusław Jargan.

Kaplica i plac zostały poświęcone przez księdza arcybiskupa Władysława Ziółka 12 września 1991 r. Decyzją Księdza Arcybiskupa od 1993 r. do parafii zostały przyłączone następujące bloki: 317, 318, 318A, 319, 319A, 344, które wcześniej były przypisane Parafii Najświętszej Eucharystii w Łodzi - Retkini.

W parafii pracują także: ks. wikariusz Ireneusz Węgrzyn (od 1.09.1998 r.) oraz ks. Kazimierz Szmuc (od 01.09.2016 r.).

Od 1 września 2011 r. w parafii mieszka ks. Marcin Wojtasik, wiceprzewodniczący Wydziału Katechetycznego Kurii Archidiecezji Łódzkiej.

W chwili obecnej duszpasterstwo prowadzone jest w tymczasowej kaplicy, w której znajdują się także sale katechetyczne dla grup duszpasterskich, pomieszczenie dla Zespołu Charytatywnego i kancelaria parafialna. Księża mieszkają w nowo wybudowanym domu parafialnym. Trwa budowa nowego kościoła, którego projekt można obejrzeć w galerii.

Nasi duszpasterze

Proboszcz
Proboszcz
ks. Bogusław Jargan
data święceń kapłańskich - 8 czerwca 1996 r.
dzień imienin - 23 września
Wikariusz
Wikariusz
ks. Ireneusz Węgrzyn
data święceń kapłańskich - 25 maja 1991 r.
dzień imienin - 28 czerwca
Wikariusz
Wikariusz
ks. Kazimierz Szmuc
data święceń kapłańskich - 21 czerwca 1986 r.
dzień imienin - 4 marca
Rezydent
Pomoc duszpasterska
ks. dr. Marcin Wojasik
data święceń kapłańskich - 8 czerwca 2002 r.
dzień imienin - 11 listopada

Nasi szafarze nadzwyczajni

  • Ryszard Król
  • Zenon Łodziński
  • Marcin Piotrowski
  • Sławomir Łęcki
  • Jacek Stachowicz