Chór parafialny

Parafialny Chór Świętej Rodziny to grupa, która od wielu lat włącza się w przygotowanie śpiewów do najbardziej uroczystych celebracji liturgicznych. Oprócz tego chór kształci też kantorów i psałterzystów. Cotygodniowe spotkania są okazją do wspólnego śpiewu i pracy nad utworami, poszerzaniem wiedzy o muzyce kościelnej, muzyce w liturgii, emisji głosu, śpiewie wielogłosowym i solowym.

Jest to chór mieszany - złożony z kobiet i mężczyzn w każdym wieku, którzy przydzieleni są do czterech podgrup (głosów): sopran - wyższy głos kobiecy, alt - niższy, tenor - wyższy głos męski i bas - niższy.

Grupę prowadzi Damian Posiła, pełniący posługę organisty w naszej parafii. 

 

Konstytucja Soboru Watykańskiego II Sacrosanctum Concilium poucza, że "śpiew kościelny, jako związany ze słowami, jest nieodzowną oraz integralną częścią uroczystej liturgii" (n. 112). Wykonywanie tych śpiewów to nie tylko zadanie organisty, scholi, czy właśnie chóru, ale również, a wręcz przede wszystkim całego Ludu Bożego. Aby więc ułatwić naszym parafianom uczestnictwo w śpiewie, organista przygotowuje nagrania, których słuchanie pozwala na szybszą i bardziej dokładną naukę. Melodie psalmów, części stałych i pieśni (również w podziale na głosy), które wykonywane są w naszej parafii są umieszczane pod adresem internetowym.

 

Zachęcamy wszystkich parafian do nauki i czynnego włączania się w śpiew, a osoby, które chciałyby poszerzać swoją wiedzę i umiejętności, zapraszamy na spotkania chóru w poniedziałki o godzinie 19.00 (po Nowennie do Świętej Rodziny) w kościele.

Więcej informacji można uzyskać u organisty.