Grupa modlitwy wstawienniczej - Parafia Świętej Rodziny w Łodzi

Parafia Świętej Rodziny w Łodzi
Przejdź do treści

Grupa modlitwy wstawienniczej

Grupy parafialne
Grupa Modlitwy Wstawienniczej "Marana Tha" powstała w maju 2014 r. Liczyła wówczas 36 osób. Podstawą do utworzenia Grupy była inicjatywa parafian mająca na celu objęcie szczególną modlitwą kapłana, który borykał się z problemem alkoholizmu. Spotkania opierały się na doświadczeniu modlitwy Odnowy w Duchu Świętym.
Grupa aktywnie uczestniczy w życiu parafialnym, w tym poprzez spotkania modlitewne, adorację Najświętszego Sakramentu oraz osobistą modlitwę i post. Członkowie Grupy angażują się w czuwania modlitewne w Wielki Czwartek, drogi krzyżowe w Okresie Wielkopostnym, odmawianie różańca wspólnie z kapłanem w październiku.
W każdą uroczystość Bożego Ciała Grupa przygotowuje jeden z ołtarzy na drodze procesji. Członkowie Grupy uczestniczą także w pielgrzymkach organizowanych przez parafię (m.in. do sanktuarium w Gietrzwałdzie, Świętej Lipce oraz pielgrzymce na Święty Krzyż).

Grupa Modlitwy Wstawienniczej spotyka się dwa razy w miesiącu:
  • w pierwszy wtorek miesiąca obywa się spotkanie modlitewne (mające następujący przebieg: modlitwa do Ducha Świętego, odczytanie fragmentu Ewangelii, modlitwa dziękczynna i uwielbienia, modlitwa prośby, na zakończenie "Ojcze nasz" oraz błogosławieństwo kapłana),
  • w trzeci wtorek miesiąca odbywa się adoracja Najświętszego Sakramentu (członkowie Grupy otrzymują przygotowany przez kapłana tekst do rozważań).

Opiekunem grupy jest ks. Kazimierz Szmuc.


Parafia Świętej Rodziny w Łodzi
94-047 Łódź, al. kard. Stefana Wyszyńskiego 41a
tel. 42-2592460

Projekt, wykonanie i administracja strony
ks. Ireneusz Węgrzyn

Wróć do spisu treści