Chór parafialny - Parafia Świętej Rodziny w Łodzi

Parafia Świętej Rodziny w Łodzi
Przejdź do treści

Chór parafialny

Grupy parafialne

Chór parafialny to grupa, która od wielu lat włącza się w przygotowanie śpiewów do najbardziej uroczystych celebracji liturgicznych. Cotygodniowe spotkania są okazją do wspólnego śpiewu i pracy nad utworami, poszerzania wiedzy o muzyce kościelnej, muzyce w liturgii, emisji głosu, śpiewie wielogłosowym i solowym.
Jest to grupa mieszana - złożona z kobiet i mężczyzn w każdym wieku, którzy przydzieleni są do czterech podgrup (głosów): sopran - wyższy głos kobiecy, alt - niższy, tenor - wyższy głos męski i bas - niższy.
Grupę prowadzi p. Marianna Pędziwiatr - studentka Akademii Muzycznej w Łodzi.

Konstytucja Soboru Watykańskiego II o Liturgii Świętej "Sacrosanctum Concilium" poucza, że "śpiew kościelny, jako związany ze słowami, jest nieodzowną oraz integralną częścią uroczystej liturgii" (n. 112). Wykonywanie tych śpiewów to nie tylko zadanie organisty, scholi, czy właśnie chóru, ale również, a wręcz przede wszystkim całego Ludu Bożego. Aby więc ułatwić parafianom uczestnictwo w śpiewie, teksty pieśni są wyświetlane rzutnikiem multimedialnym.

Zachęcamy wszystkich parafian do nauki i czynnego włączania się w śpiew, a osoby, które chciałyby poszerzać swoją wiedzę muzyczną i umiejętności, zapraszamy na spotkania chóru w poniedziałki o godzinie 19.00 w domu parafialnym.

Parafia Świętej Rodziny w Łodzi
94-047 Łódź, al. kard. Stefana Wyszyńskiego 41a
tel. 42-2592460

Projekt, wykonanie i administracja strony
ks. Ireneusz Węgrzyn

Wróć do spisu treści