Ogłoszenia - Parafia Świętej Rodziny w Łodzi

Parafia Świętej Rodziny w Łodzi
Przejdź do treści

Ogłoszenia

Strona główna
24 września 2023 r.

1. Bardzo gorąco dziękujemy wszystkim uczestnikom biegu charytatywnego i pikniku. Dziękujemy za obecność, za radość i wspólnotę. Dziękujemy biegaczom wpłacającym wpisowe, często wielokrotnie wyższe od przewidzianego regulaminem. Dziękujemy naszym parafianom, którzy przez całą niedzielę po mszach świętych składali swe datki. Dzięki Waszej ofiarności na rzecz Łódzkiego Hospicjum dla Dzieci „Łupkowa” została uzbierana kwota 7.765 zł.

 
2. Dziękujemy ekipie sędziowskiej; służbom zabezpieczającym trasę biegu - policji, straży miejskiej i wolontariuszom; służbie zdrowia - lekarzom, pielęgniarkom i firmie "Transmed"; harcerkom i harcerzom, Spółdzielni Mieszkaniowej "Retkinia-Północ", mieszkańcom i pracownikom Radosnego Domu Seniora; osobom prezentującym swe talenty i pracę podczas biegu i pikniku - lekarzom z poradni diabetologicznej: panu dr. Janowi Ruxerowi i pani dr Justynie Dłubek-Ruxer, paniom ze Szkoły Zdrowego Kręgosłupa, sportowcom z Klubu Karate'44. Dziękujemy scholi parafialnej, osobom pomagającym w kuchni, obsłudze technicznej i organizatorom za poświęcony czas i siły.

 
3. W poniedziałek o godzinie 19.00 zapraszamy katechetów na pierwsze w tym roku szkolnym spotkanie.

 
4. W czwartek o godzinie 15.00 zapraszamy na modlitwę Koronką do Miłosierdzia Bożego przy krzyżu misyjnym w ramach wydarzenia „Koronka na ulicach miast”.

 
5. W czwartek o godzinie 18.00 odprawimy mszę świętą w intencji zmarłych w tym miesiącu parafian. Zapraszamy rodziny, przyjaciół i sąsiadów.

 
6. W piątek będziemy przeżywali uroczystość odpustową ku czci Świętego Michała Archanioła, drugiego patrona naszej parafii. Zapraszamy na mszę świętą w intencji parafian o godzinie 18.00. Z racji uroczystości w tym dniu na terenie parafii nie obowiązuje post piątkowy.

 
7. Od przyszłej niedzieli rozpoczniemy październikowe nabożeństwa różańcowe. Zapraszamy w niedziele o godzinie 17.30, a w dni powszednie o 18.30.

 
8. Od przyszłej niedzieli będzie można zapisywać dzieci na przygotowanie do Pierwszej Komunii Świętej. Od 1 do 20 października zapraszamy rodziców razem z dzieckiem na krótkie spotkanie z ks. Ireneuszem podczas dyżuru w kancelarii parafialnej w poniedziałki i środy w godzinach 10.00 - 11.00 oraz 16.00 - 17.30. Podczas zapisu dziecko i rodzice otrzymają pakiet materiałów potrzebnych do przygotowania do Komunii. Osoby, które w proponowanym terminie nie będą mogły przyjść do kancelarii, prosimy o umówienie się na spotkanie bezpośrednio z ks. Ireneuszem. Pierwsze spotkanie formacyjne dla zapisanych dzieci i rodziców jest planowane na sobotę 21 października 2023 r. Informacje na temat przygotowań do Pierwszej Komunii są na bieżąco przekazywane na stronie internetowej parafii - swietarodzina.eu.

 
9. Na tablicy ogłoszeń znajdziemy informacje na temat:
 
· Ekumenicznej Szkoły Biblijnej,
 
· kursu dla osób fotografujących ceremonie kościelne.

 
10. Na stoliku za ławkami jest dostępna prasa katolicka.

 
11. Przed kościołem prowadzona jest zbiórka ofiar do puszek na rzecz Stolicy Apostolskiej.

 
12. Przy wyjściu z kościoła można złożyć ofiarę za pomocą karty płatniczej.

Parafia Świętej Rodziny w Łodzi
94-047 Łódź, al. kard. Stefana Wyszyńskiego 41a
tel. 42-2592460

Projekt, wykonanie i administracja strony
ks. Ireneusz Węgrzyn

Wróć do spisu treści