Ogłoszenia - Parafia Świętej Rodziny w Łodzi

Parafia Świętej Rodziny w Łodzi
Przejdź do treści

Ogłoszenia

Strona główna
16 czerwca 2024 r. - X Niedziela Zwykła

1. Dziś podczas mszy świętej o godzinie 19.30 dwadzieścia rodzin z naszej parafii rozpocznie codzienną modlitwę różańcową za swoje dzieci. Każda rodzina codziennie odmówi jedną tajemnicę różańca, co przemnożone przez 20 da cały różaniec (wszystkie cztery części). Gdyby kolejne rodziny były zainteresowane stworzeniem następnej dwudziestki, prosimy o kontakt z ks. Ireneuszem.
 
2. Po mszy świętej o godzinie 19.30 (około 20.15) zapraszamy na 15-minutowy koncert wiolonczelowy w wykonaniu studentów Akademii Muzycznej Marianny Pędziwiatr (liderki naszego chóru parafialnego) i Mateusza Marciniaka. W programie suity wiolonczelowe Jana Sebastiana Bacha.
 
3. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach czerwcowych ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa:
  • w niedziele - o godzinie 17.30,
  • w dni powszednie - o godzinie 18.30.
   
4. W poniedziałek o godzinie 18.00 zapraszamy na mszę świętą w intencji rodzin. W szczególny sposób zapraszamy rodziny przeżywające jakieś trudności i chcące się zawierzyć opiece Świętej Rodziny. Na zakończenie nabożeństwa każda obecna rodzina otrzyma indywidualne błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.
 
5. We wtorek o godzinie 18.00 zapraszamy na mszę świętą w intencjach Grupy Modlitwy Wstawienniczej, a po nabożeństwie czerwcowym na adorację Najświętszego Sakramentu.
 
6. W środę po nabożeństwie czerwcowym zapraszamy na ostatnie przed wakacjami spotkanie grupy synodalnej spotykającej się w ramach katechez dla dorosłych.
 
7. W piątek o godzinie 8.00 zapraszamy na mszę świętą z okazji zakończenia roku szkolnego i katechetycznego. Będziemy modlić się za uczniów, nauczycieli, wychowawców, pracowników szkół i rodziców.
 
8. Bardzo prosimy rodziców o dopilnowanie, by dzieci wyjeżdżające na kolonie i obozy miały zapewnioną możliwość uczestnictwa w niedzielnej mszy świętej. Także wyjeżdżających na wczasy rodzinne prosimy o trwanie w bliskości z Bogiem.
 
9. Piątek to również dzień 38. rocznicy święceń kapłańskich ks. Kazimierza. Zapraszamy na mszę świętą w intencji jubilata o godzinie 18.00.

10. W piątek zapraszamy na spotkanie młodzież z klas ósmych, która w przyszłym roku przystąpi do sakramentu bierzmowania. Rozpoczęcie spotkania mszą świętą o godzinie 18.00.
 
11. Na tablicy ogłoszeń znajdziemy informacje o:
  • rocznym Studium Życia Rodzinnego,
  • wakacyjnych naukach przedmałżeńskich,
  • „Jerychu Rowerowym” - 22 czerwca.
     
12. Na stoliku za ławkami jest do nabycia prasa katolicka.
 
13. Przy wyjściu z kościoła można złożyć ofiarę za pomocą karty płatniczej.

Parafia Świętej Rodziny w Łodzi
94-047 Łódź, al. kard. Stefana Wyszyńskiego 41a
tel. 42-2592460

Projekt, wykonanie i administracja strony
ks. Ireneusz Węgrzyn

Wróć do spisu treści