Pielgrzymka do Ziemi Świętej   '2018

 

UWAGA
Z powodu drastycznej zmiany ceny przelotu zmieniamy termin pielgrzymki na 8 - 15 kwietnia 2018 r.
Wylot z Katowic, przewoźnik Wizzair.
Przed zakupem biletu konieczny kontakt z ks. Kazimierzem.
Przepraszamy za zmianę.

Spotkanie organizacyjne -  17 listopada 2017 r., godz. 18.30

 

Termin pielgrzymki: 8-15 kwietnia 2018 r.

 

Program pielgrzymki:

Dzień  1
Zbiórka w Łodzi przed kaplicą parafii p.w. Świętej Rodziny, transfer autokarowy do Katowic. Przelot do Tel Avivu, transfer do Betlejem, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 2
Śniadanie w hotelu. Zwiedzanie Betlejem, gdzie znajduje się Bazylika Narodzenia Pańskiego, Pole Pasterzy, Grota Mleczna z obrazem Matki Boskiej Karmiącej, wg legendy miejsce w którym podczas karmienia Jezusa krople mleka spadły na podłogę i kolor skał zmienił się na mlecznobiały, Grób Rachel - żony Jakuba, Muzeum Izraela - położone w pobliżu Knesetu w Jerozolimie. Czas wolny,  powrót na obiadokolację i nocleg do Betlejem.

Dzień 3
Śniadanie w hotelu. Przejazd na Górę Tabor - z franciszkańską Bazyliką Przemienienia Pańskiego, zwiedzanie Kany Galilejskiej - gdzie Jezus dokonał pierwszego cudu przemiany wody w wino.  Przejazd do Nazaretu - zwiedzanie Bazyliki Zwiastowania - jest to największa Bazylika chrześcijańska na Bliskim Wschodzie. Czas wolny, przejazd na nocleg i obiadokolację do Tyberiady.

Dzień 4
Śniadanie w hotelu. Wyjazd do Kafarnaum. Ruiny Białej Synagogi, ruiny domu św. Piotra, Klasztor Franciszkanów. Przejazd do Tabghy - cud rozmnożenia ryb i chleba - mozaiki w Kościele Rozmnożenia Chleba. Kościół Prymatu św. Piotra. Przejazd na Górę Błogosławieństw - zwiedzanie Kościoła Błogosławieństw, miejsce gdzie Jezus wygłosił Kazanie na Górze. Obiad - Ryba św. Piotra, rejs po jeziorze Genezaret. Banias - ruiny Cezarei Filipowej u podnóża góry Hermon na Wzgórzach Golan. Powrót do Tyberiady na obiadokolację i nocleg.

Dzień 5
Śniadanie w hotelu. Wyjazd w kierunku Morza Martwego. Zwiedzanie Qaser-al-Yahud - odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych, przejazd do Jerycha, zwiedzanie Qumran - miejsce znalezienia rękopisów. Przejazd nad Morze Martwe - czas wolny. Powrótdo Betlejem na nocleg i obiadokolację.

Dzień 6
Śniadanie w hotelu. Zwiedzanie Jerozolimy. Wejście na Górę Oliwną, Kościół Pater Noster - gdzie Jezus nauczał modlitwy Ojcze Nasz, Kościół Dominus Flevit, ogród Gethsemani w którym Jezus modlił się przed śmiercią. Menora i Kneset- siedziba rządu. Przejazd do Ein Karem - miejsca nawiedzenia przez Maryję św. Elżbiety. Czas wolny. Powrót do hotelu do Betlejem na nocleg i obiadokolację. Fakultatywnie - Jerozolima nocą - koszt 25$ od osoby.

Dzień 7
Śniadanie w hotelu. Przejazd do Jerozolimy, wizyta pod Ścianą Płaczu, przejście na Górę Syjon z kościołem Zaśnięcia NMP, zwiedzanie Wieczernika, grób Króla Dawida, BethHasda. Przejście wąskimi uliczkami Via Dolorosa (Droga Krzyżowa) na Golgotę, zwiedzanie Bazyliki Grobu Pańskiego. Powrót do hotelu na nocleg i obiadokolację do Betlejem.

Dzień 8
Śniadanie w hotelu. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Jaffo - zwiedzanie miasta i kościoła św. Piotra, przejazd do Tel Avivu - zwiedzanie miasta, odpoczynek nad Morzem Śródziemnym. Transfer na lotnisko. Odprawa i wylot do Polski. Transfer autokarowy do Łodzi. Zakończenie pielgrzymki..

 

Koszt pielgrzymki: 800 $

 

W cenie pielgrzymki:

- 8 noclegów z wyżywaniem HB (śniadania, obiadokolacje);
- opieka pilota i polskojęzycznego przewodnika;
- autokar w Izraelu;
- zestaw słuchawkowy;
- napiwki;
- wejściówki;
- ubezpieczenie NNW

 

WYMAGANY PASZPORT WAŻNY PRZYNAJMNIEJ 6 MIESIĘCY OD DNIA ZAKOŃCZENIA PIELGRZYMKI.

 

OPIEKUNEM DUCHOWNYM PIELGRZYMKI BĘDZIE KSIĄDZ KAZIMIERZ SZMUC.

 

SPOTKANIE INFORMACYJNE:  17 LISTOPADA 2017 ROKU PO MSZY ŚW. O GODZ. 18:00.


Wszystkie informacje i zapisy u ks. Kazimierza
nr tel: 692 46 36 75.

 

 

Szczegółowy program pielgrzymki można znaleźć w pliku PDF.